Οργανωτική Επιτροπή

Ο Οργανισμός Ανοιχτών Τεχνολογιών (ΕΕΛΛΑΚ), το Εθνικό Δίκτυο Υποδομών Τεχνολογίας & Έρευνας, η Επιτροπή Ελλάδα 2021,  η Ε.Π.Υ, και η Ελληνική Ένωση για την αξιοποίηση των ΤΠΕ στην εκπαίδευση και μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας διοργανώνουν τον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ανοιχτών Τεχνολογιών στην Εκπαίδευση.

 


Επιστημονική-Οργανωτική Επιτροπή

(Η επιτροπή είναι ανοιχτή σε στελέχη της εκπαιδευτικής κοινότητας με διάθεση να συμβάλλουν στην υιοθέτηση των ανοιχτών τεχνολογιών. Για να συμμετάσχετε  συμπληρώνετε τη  φόρμα)

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗ

  • Καραμπατζάκης Δημήτρης – Τμήμα Πληροφορικής, Διεθνές Πανεπιστήμιο, Καβάλα
  • Τσινάκος ΑύγουστοςΤμήμα Πληροφορικής, Διεθνές Πανεπιστήμιο, Καβάλα
  • Παπαδόπουλος Χαράλαμπος, Διευθυντής Διεύθυνσης Προγραμματισμού, Ανάπτυξης και Ψηφιακών Υπηρεσιών- Δήμος Καβάλας
  • Μιχαηλίδης Γεώργιος – Δήμος Καβάλας

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

  • Πολάτογλου Χαρίτων Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Φυσικής -Εργαστήριο Διδακτικής Φυσικής και Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας
  • Τσιαστούδης Δημήτριος – Γυμνάσιο – Λύκειο Κωφών Βαρήκοων Θεσ/νίκης – Α.Π.Θ (Εργαστήριο Διδακτικής Φυσικής και Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας)
  • Αμανατίδης Νίκος : 1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΠΘ Θεσσαλονίκη
  • Βολογιαννίδης Σταύρος, Διεθνές Πανεπιστήμιο, Σέρρες, Θεσσαλονίκη
  • Δεληγιάννης Θανάσης – ΕΕΛΛΑΚ
  • Εφόπουλος Βασίλειος –  Σχολικός Σύμβουλος
  • Καλόμοιρος ΙωάννηςΔιεθνές Πανεπιστήμιο
  • Λεύκος Γιάννης, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας
  • Μοσκοφίδης Αλέξανδρος – Εκπαιδευτικός – Γιαννιτσά Πέλλας
  • Τσιότσου Ροδούλα  Πανεπιστήμιο Μακεδονίας
  • Φαχαντίδης Νίκος-  Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

  • Ζαραφίδης Χαράλαμπος – ΚΕΠΛΗΝΕΤ Πτολεμαΐδας
  • Ζούζιος Δημήτριος – Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
  • Δασυγένης Μηνάς– Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
  • Πλιάτσιος Δημήτριος – Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
  • Μιχάλας Άγγελος – Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
  • Θεμελής Θεόδωρος – ΚΕΠΛΗΝΕΤ Καστοριάς
  • Τσιόπτσιας Ιωάννης 1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥΡΙΚΙΟΥ, Κοζάνη
  • Αρβανιτάκης Γιάννης Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Φλώρινας
  • Δημήτριος Τζήμας- Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου Πληροφορικής, Καστοριά

ΗΠΕΙΡΟΣ

ΘΕΣΣΑΛΙΑ

ΙΟΝΙΟΙ ΝΗΣΟΙ

ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

  • Κουστουμπάρδης Παναγιώτης – Πανεπιστήμιο Πάτρας
  • Νταλούκας Βασίλειος – Εκπαιδευτικός Πληροφορικής
  • Τσακανίκας Βασίλειος – Εκπαιδευτικός – Ναύπακτος
  • Θεοχάρης Παναγιώτης – Πρότυπο Κέντρο Ρομποτικής & Τεχνολογίας Makerlab – Αγρίνιο
  • Δρούζας Παναγιώτης – ΚΕΠΛΗΝΕΤ Ηλείας
  • Κουμπαρούλης Γιώργος –  ΚΕΠΛΗΝΕΤ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
  • Καμέας Αχιλλέας  – ΕΑΠ & ΙΤΥΕ “Διόφαντος”
  • Κούβελας Θεόδωρος – Εκπαιδευτικός Πληροφορικής Β/θμιας – ΠΕΚαΠ Αχαΐας
  • Μαρκέλης Ηρακλής – Καθηγητής Πληροφορικής -Ναύπακτος
  • Σοφός Δημήτριος – Εκπαιδευτικός Δ/θμιας Εκπαίδευσης -αποσπασμένος στο Παν. Πατρών

ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ

ΑΤΤΙΚΗ

ΠΕΛΟΠΟNΝΗΣΟΣ

  • Αγγελόπουλος Γεώργιος – Εκπαιδευτικός Πληροφορικής στην Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Αρκαδίας
  • Τσώνης Γρηγόριος –  Κέντρο Ρομποτικής & Προγραμματισμού Καλαμάτας – Καλαμάτα
  • Σταύρος Βαγιός – Καθηγητής πληροφορικής – Νεάπολη Λακωνίας.
  • Σπάλα Γεωργία – Σχολική Σύμβουλος Πληροφορικής
  • Κλείσας Αναστάσιος – Εκπαιδευτικός Πληροφορικής στην Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Μεσσηνίας
  • Μελιγαλιώτης Παναγιώτης – Εκπαιδευτικός Πληροφορικής στην Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Μεσσηνίας
  • Βασιλάκης Κώστας Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου
  • Γουάλλες Εμμανουήλ Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου
  • Θεοδωρόπουλος  Αναστάσιος- Εκπαιδευτικός Πληροφορικής στην Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Αρκαδίας
  • Κοτσιλιέρης ΘεόδωροςΠανεπιστήμιο Πελοποννήσου
  • Λέων Προκόπης – ΚΕΠΛΗΝΕΤ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ.

ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ

  • Μαστρογιάννης Ιάκωβος –  Πειραματικό Γενικό Λύκειο Μυτιλήνης -Μυτιλήνη
  • Σωτηρίου Σοφία, Εκπαιδευτικό κλ. ΠΕ04.01 στο  Πειραματικό Γενικό Λύκειο Μυτιλήνης -Μυτιλήνη
  • Τάτσης Βασίλειος – ΚΕΣΥΠ Σάμου – Σάμος
  • Καβαλλιεράτου Εργίνα Πανεπιστήμιο Αιγαίου – Σάμος
  • Φωτιάδης Κωνσταντίνος –  Υπουργείο Παιδείας/Διεύθυνση Δ.Ε. Λέσβου/ΕΠΑ.Λ. Γέρας – Λέσβος
  • Χατζής Δημήτριος – Διευθυντής του Εργαστηριακού Κέντρου Σάμου
  • Ιωάννης Συρρής –  (2ο ΠΕΚΕΣ Β. Αιγαίου)

 ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ

  • Τζιμόπουλος Νίκος – Ελληνική Ένωση για την αξιοποίηση των ΤΠΕ στην εκπαίδευση – Σύρος
  • Βοσινάκης Σπύρος – Πανεπιστήμιο Αιγαίου – Σύρος
  • Σταυράκης Μοδέστος – Πανεπιστήμιο Αιγαίου – Σύρος
  • Γεώργιος ΦεσάκηςΠανεπιστήμιο Αιγαίου, Σχολή Ανθρωπιστικών Επιστημών
  • Βασίλειος ΜουλιανίτηςΠανεπιστήμιο Αιγαίου – Τμήμα Μηχανικών Σχεδίασης Προϊόντων και Συστημάτων
  • Ηλίας Ξυδιάς – Πανεπιστήμιο Αιγαίου -Τμήμα Μηχανικών Σχεδίασης Προϊόντων & Συστημάτων

ΚΡΗΤΗ

ΚΥΠΡΟΣ